Plany łazienkowe – nasza łazienka

Plany łazienkowe – nasza łazienka

Budowa ruszyła, ekipy pełną parą budują nam nasz wymarzony dom, więc mogę zabrać się za wstępne projektowanie pomieszczeń. Wcześniej miałam uzbieranych milion inspiracji, ale było tego tak wiele, że sama do końca nie wiedziałam jak ma to wszystko wyglądać.  TUTAJ uchyliłam Wam rąbka tajemnicy odnośnie wyglądu pomieszczeń w domu. Teraz, gdy budowa się zaczęła, zmobilizowało mnie to do usystematyzowania moich planów, zbierania jedynie tych inspiracji najbliższych mojej wizji, do mierzenia i projektowania pomieszczeń.

Dzisiaj opowiem Wam trochę o naszej łazience. To pomieszczenie chcemy zrobić jako pierwsze, wykończyć na tip-top, aby móc się powoli wprowadzać do domu i wyprowadzać z aktualnego mieszkania, za które po pierwsze płacimy niemałe pieniądze, a które jest tak małe, ciasne i niewygodne, że z każdym dniem męczymy się w nim bardziej. Nie mówiąc już o kotach.

 

 

To jest nasza łazienka i mój wstępny projekt. Marnej jakości bo przez przypadek zapisałam tylko w pdf i musiałam zrobić zdjęcie zamiast wstawić w ładnej jakości… Nieważne, najważniejsze że jest zarys 🙂

Metraż wydawał mi się wcześniej spory jak na łazienkę. Wcześniej w każdym mieszkaniu czy domu, w którym mieszkałam, zawsze miałam malutkie łazienki. Tutaj 7m2 to hoho myślałam, że cuda będę w miej ustawiać. Jakże się myliłam 🙂 Dopiero podczas projektowania i ustawiania wszystkiego okazało się, że te 7m to wcale nie jest tak dużo i że trzeba kombinować, żeby umieścić jeszcze drabinkę na ręczniki, kaloryfer na ścianie i inne drobiazgi. Ale uda się, na szczęście.

Jedną zmianę wymyśliłam dziś rano. Kaloryfer będzie jednak wisiał między wanną a prysznicem, zamiast przy wc 😉

 

Łazienka będzie w kolorach białym, drewnie, trochę szarości (w zasadzie planuję tylko podłogę) i pastele.

 

PODŁOGA

Oj dawno dawno zamarzyłam sobie takie płytki na podłodze pełne wzorków, ale w stonowanym kolorze. Jest mnóstwo propozycji, zestawień, będzie z czego wybierać.

 

Pinterest

 

Z ostatniego zdjęcia bardzo podobają mi się numer 4 i 5, ale niewykluczone, że jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy wpadnie mi w oko inny wzór w tym stylu.

 

ŚCIANY

To co wiem na pewno, to że do połowy ściany położymy białe płytki (bądź listwy – jak na drugim zdjęciu. Choć płytki wydają mi się być bardziej praktyczne), zakończymy je ładną ozdobną listwą, a całą resztę wyżej pomalujemy farbą. Uwielbiam taki styl, od razu kojarzy się z tym co uwielbiam czyli styl country oraz farmhouse.

Znalazłam na Pinterest zdjęcia, które obrazują to o czym myślę. Jeśli ktoś z Was ma podobnie rozwiązanie w łazience, dajcie mi proszę znać jak sprawdza się farba w łazience.

 

 

 

PRYSZNIC czy WANNA

Tutaj nie miałam żadnych wątpliwości. Uwielbiam po męczącym dniu wykąpać się w wannie pełnej wody i piany, zrelaksować się leżąc pół godziny bez ruchu. Natomiast Mąż bardzo lubi szybki prysznic. Dlatego od początku wiedziałam, że w domu będziemy mieć  wannę i prysznic. Wanna musi być szersza niż standard i odpowiednio długa. Prysznic natomiast koniecznie bez brodzika, podobają mi się same szybki – zależy mi na tym, aby podłoga była przez calutką łazienkę w tych pięknych płytkach 🙂

 

 

 

STYL COUNTRY / STYL FARMHOUSE

Zawsze marzyłam o domu w takim akcencie. W łazience można tak ładnie zobrazować te style, że nie mogę doczekać się już urządzania. Pokażę Wam kilka zdjęć, w których jestem po prostu zakochana.

W pierwszych dwóch moje serce podbiły konsolki. To kolejna moja wizja, którą muszę spełnić, by spać spokojnie. Niedługo zacznę na olx i targach staroci poszukiwania odpowiedniej konsolki / komody. Chętnie ją odnowię, byleby tylko była to miłość od pierwszego wejrzenia.

 

 

Dodatki to oczywiście drewno w każdej postaci – drabinka, półeczki nad wanną to konieczność 🙂

 

*wszystkie zdjęcia pochodzą z Pinterest.com

 

Jak Wam się podoba wizja naszej łazienki?

Lubicie taki styl we wnętrzach? 🙂